Skip links

2K Son Kat

2K Son Kat Otomobil Boyaları, boya ve sertleştirici olmak üzere iki bileşen içerir. Sadece kimyasal olarak aktive olduğunda sertleşen bir yapıdadır. Hızlı kurur ve kuruduktan sonra da dayanıklılığını korur ve hava koşullarına iyi direnir. 2K ürünler, renklerinin kalıcılığı konusunda yüksek seviyede performans gösterir.

2K son kat boyalar, astar ile birlikte, alt yüzeyin paslanmasını önleyen anti-korozif özelliklere sahiptir. Son kat kuruduktan sonra, üzerine başka bir 2K ürün veya tek bileşenli bir ürün uygulanabilir. Sertleştirici ve genellikle inceltici içeren 2K ürünlerde doğru karışım oranına dikkat edilmesi gerekir. Eğer bu dikkate alınmazsa, uygulaması zorlaşır ve ürün tam olarak sertleşmez.

2K Son Kat Otomobil Boyaları, boya ve sertleştirici olmak üzere iki bileşen içerir. Hızlı kurur, dayanıklıdır ve renklerinin kalıcılığı yüksektir.
2K Son Kat Boyalar, dayanıklılığı ve sert yapısı nedeniyle, ağır koşullara maruz kalacak yüzeylerde veya direkt güneş ışığına maruz kalacak alanlarda kullanılması uygundur. Otomobiller, kamyonlar, jet ski’ler gibi dış mekan bileşenlerinde; iç mekanlarda ise zeminler ve çelik gibi yüzeylerde kullanılabilir.
1K boya genellikle yağ bazlı ve solvent bazlıdır ve rengini veren pigmentler içerir. 2K boya ise genellikle akrilik veya poliüretan ile yapılır. 1K boya, 2K boya’ya kıyasla daha uzun sürede kurur. Her ikisi de aynı sertlik seviyesini sunabilir, ancak 2K boyanın ömrü bazı 1K ürünlerden daha uzundur.
2K Son Kat Boya’nın uygulanması profesyonel bir işlem olup doğru karışım oranına dikkat edilmesi gerekmektedir. Boya, otomobilin yüzeyine uygulanmadan önce iki bileşeni karıştırılır ve sonra yüzeye sürülür. Uygulama sonrası boyanın kuruması için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.
Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır.
Home
Account
Cart
Search